FØRSTE GANG: "Sensuell søndag" var tittelen på vardens referat fra Janivas første opptreden på Notodden i 2007.
Alle gode ting er tre
- En stor ære å få komme tilbake.
NOTODDENFAN: : Janiva Magness sist hun besøkte Notodden Blues Festival, med mikrofonlogoen på brystet og i solbrillene.
Det sa Janiva Magness til Varden i 2008. Da var hun invitert tilbake til Notodden Blues Festival etter å ha gjort suksess på en søndagskonsert på festivalen året før. Da var hun også med på å avduke den digre mikrofonen i rundgjøringen i Notodden. Rundt halsen bar hun festivalens logo i et kjede.
Kanskje bærer hun den i år også. I hvert fall melder Janiva Magness på sin egen nettside at hun er tilbake på Notdden Blues Festival 7. og 8. august i år. Før jul ble det kjent at soul, blues og r&b-vokalisten er nominert til Contemporary Blues Female Artist of the Year når The Blues Foundation deler ut sine priser i Memphis i mai. Dette er sjette gang hun er nominert, og hun vant priser både i 2006, 2007 og 2009. I fjor fikk hun også B.B. King Entertainer of the Year prisen.
Tidligere er det kjent at også Dana Fuchs Band og Eric Sardinas kommer til Notodden. Årets festival går av stabelen 5. til 8. august.














