KRIGSKUNST: Mye trening ligger bak opptredenene til Stig Sandberg Hansen og Andrè Jensen. FOTO: BJØRN HARRY SCHØNHAUG.
Krigskunst for Rufus-barna
Lørdag var det nanbudo som sto på programmet for Rufus-barna.
SKIEN Det var ikke flere enn et tjuetall mennesker som hadde møtt opp for å se Skien Nanbudoklubb i aksjon lørdag formiddag.
Krigskunst
Men de som var der satt dypt konsentrert og fulgte de kroppsbeherksede bevegelsene fra de to herrene med hvite drakter og svarte belter. Med moderne musikk i bakgrunnen minnet oppvisningen mer om dans enn kampsport.
Vi kaller det krigskunst, ikke kampsport. Vi ønsker å vise fram hva vi driver med og verve flere medlemmer, sier Stig Sandberg Hansen (sensekyoshi) i Skien Nanbudoklubb. Og barna så ut til å la seg fenge av den nok så fremmede grenen.
Svart belte
Jeg har holdt på med nanbudo i fjorten år. Her i Skien har vi fått et kjempebra miljø som vi er stolte av. I dag vil vi vise hele spekteret av hva nanbudo er, fortsetter Sandberg Hansen, som selv har svart belte. Etter oppvisningen var det de minstes tur til å prøve seg på matta. De hoppet og spratt av vill begeistring.
Jeg vil begynne på nanbudo, mamma, ble det ropt i gangen da Varden forlot lokalet.
(Arkivartikkel fra 25.02.2008)






















