Annonse

Søk

Hvor vil du søke?

+ Innhold A-Å

Mat, film og nye venner

DINNER & MOVIE: Mette Kristensen inviterer på middag og kultfilm i Prosjektrommet til Porsgrunn kuns

DINNER & MOVIE: Mette Kristensen inviterer på middag og kultfilm i Prosjektrommet til Porsgrunn kunstforening i Keims gård. FOTO: MARIT SCHULSTOK


  • Del på nettet
  • Tips en venn via epost
  • Skriv ut

Tips oss »

PRISVINNER: Filmen Persepolis viser et fundamentalistisk Iran gjennom øynene på ei ung jente som dig

PRISVINNER: Filmen Persepolis viser et fundamentalistisk Iran gjennom øynene på ei ung jente som digger pop og pønk. Den vises 24. oktober.

Lyst til å treffe nye mennesker, samtidig som du får god mat og en filmoverraskelse på kjøpet?

PORSGRUNN Da må du melde deg til Mette Kristensen snarest. Hun inviterer nemlig til "Dinner & Movie" gjennom Grenland filmklubb.
– Jeg fikk ideen en gang vi hadde veldig få besøkende. Da samlet vi alle rundt et langbord og bestilte pizza sammen. Snakken kom i gang, man nettverket og tenkte fram nye prosjekter. Det var gøy, sier Kristensen.

Middagsselskap

Hun tenkte videre på at mulighetene til å bli kjent med nye mennekser og nye miljøer i Porsgrunn egentlig er ganske små. Det ville hun gjøre noe med. Og hvorfor ikke kombinere det med god mat og film?

– Det blir et middagselskap med pent dekket bord og uformell stemning, sier hun.
To kvelder er satt av; 17. oktober og 28. november. Stedet er Keims gård og Prosjektrommet til Porsgrunn kunstforening. Den trerettes middagen kommer fra Friisebrygga. Og det er kun plass til tolv til bords.

Interesserte må henvende seg til Kristensen for å få en invitasjon for to.

Pønk i Iran

Men filmklubbens høstprogram byr på mer.
24. oktober vises filmen "Persepolis" i lokalene til Grenland Friteater. Filmen ser på det fundamentalistiske Iran gjenom øynene til ei ung jente som digger pop og pønk i det skjulte. Filmen beskrives som vakker og tankevekkende med mye sjarm og humor. I 2007 ble den nominert til Gullpalmen i Cannes.

Under kulturnatta 8. november blir det "Filmnatt" med lokale produksjoner og aktører. Blant annet blir det premiere på kortfilmen "Jeg ser ingen vinger".


(Arkivartikkel fra 27.09.2008)

Publisert fredag 11. desember 2009 kl. 23:14.

Annonse

Snarveier

Snarvei anmeldelser Filmanmeldelser

Se Vardens siste filmanmeldelser.

Snarvei i helgen I helga

Se bilder fra små og store arrangement i Telemark.

Snarvei agenda Hva skjer

Se hva som skjer i Telemark.

Snarvei varden TV Varden-TV

Se videoklipp og reportasjer på Varden-TV.

Presentasjon av blueshuset

Se flere videoer

al de loner Lysere dager

Al DeLoner er lysere og mer tilgjengelig på sitt nye album.

+ Flere plateanmeldelser

September
Uke Ma Ti On To Fr
35     1 2 3 4 5
36 6 7 8 9 10 11 12
37 13 14 15 16 17 18 19
38 20 21 22 23 24 25 26
39 27 28 29 30      
40              
03.09 - 04.09
03.09 - 03.09
03.09 - 03.09
Friday 03.09
03.09 - 03.09

+ Se alle oppføringer

Kultur på tv/radio

DR2: 15:30 Bøger: Tror du på helvede
P2: 16:03 Kulturnytt
P2: 17:03 Verdt å lese: Gå (Eller kunsten å leve et vilt og poetisk liv) (2)
3sat: 17:15 Kunst & Krempel
SVT HD: 19:00 Kulturnyheterna

» Gå til TV Guiden

Annonse