NESTEN I NULL: - Med bare 1.000 solgte billetter til sammen er jeg redd vi havner noe på den gale siden i regnskapet for Skåtøyfestivalen, sier Arnfinn Jensen i "Sangpoetene".

Skåtøyfestival nesten i null

Annonse
Annonse

Bare 1.000 solgte billetter til sammen på Vise- og poesifestivalen på Skåtøy i år, og det er så vidt det holder,
- Det ser ut til at vi greier det, i hvert fall nesten. Men jeg er litt redd for at vi kan havne på gal siden i regnskapet. Vi har litt mindre støtte i år også, sier Arnfinn Jensen i "Sangpoetene" som arrangerer festivalen. Han synes ikke det er så verst å trekke så mange folk samtidig med andre publikumsarrangementer i skjærgården og i byen, men er glad for at Finn Kalvik samlet mange folk lørdagskvelden.
Billettprisen var i år 250 per dag, med litt rabatt for todagers billett, men det er ikke nok til at det går helt rundt, selv om alle artistene i år ville være innkvartert privat på Skåtøy. Det var fredagen som sviktet, det kom ikke så mange som ventet for å høre Tone Hulbækmo og Elias Akselsen.


(Arkivartikkel fra 21.07.2004)