MUNTER MANN: MUNTER MANN: Willie Nelson elsker å være på veien. Han og kona bor i bussen og inviterte Varden inn. FOTO: FREDRIK PEDERSEN
Varden har møtt Willie Nelson
– Ha, ha. Kan du lese det en gang til? Varden har møtt en munter Willie Nelson før han ankommer Langesund.
Willie Nelson spiller på en utsolgt Wrightegaarden tirsdag 15. juni. Den amerikanske artisten åpnet Europarturneensin i Dublin i Irland. Willie tok i mot Vardens journalist og fotograf i turnébussen før konserten.
At Willie Nelson i forrige måned klippet de lange flettene han har hatt helt siden 70-tallet, har gått som en nyhet verden rundt. På en av Willies fan-sider på nett har man forsøkt å forklare hvorfor og Willie lo så han ristet da vi leste det opp for ham.
I intervjuet forteller 77-åringen også om hvordan han holder seg i form. Han snakker om «å leve i nuet», om hvordan vi behandler kloden vi bor på, om sitt arbeid for amerikanske bønder og selvsagt om musikken.
Varden overvar også konserten i O2 Arena i Dublin. Det er Willie Nelson and Family som er på turne. Det betyr en garvet gjeng med veteraner. Willies søster Bobbie spiller piano, og hun er to år eldre enn broren.
Gjengen startet som vanlig med «Whiskey River» og sjarmerte etterhvert de tusenvis frammøtte i Dublin med totalt 34 sanger.
Konsertlista, og hva som egentlig skjedde rundt Willies hår, kan du lese i et større intervju i Vardens papirutgave i dag lørdag eller som e-avis.















