PÅ VEI: Influensaen er på vei til Norge. Utbruddet er trolig få uker unna. (ILLUSTRASJONSBILDE: SCANPIX)

Influensautbruddet fortsetter å øke

Vinterens influensautbrudd fortsetter i hele landet. Antallet influensatilfeller er høyt og stigende.

Annonse
Annonse

I forrige uke fikk 2,7 av dem som gikk til legen diagnosen "influensalignende sykdom", melder Folkehelseinstituttet. Grensen for at det skal betegnes som et influensautbrudd er 1,4 prosent.

Facebook-knapp kommer her

Influensaen har inntatt hele landet. Aller størst er utbruddet på Vestlandet, der 3,2 prosent av legebesøkene forrige uke dreide seg om influensa. Færrest influensasyke er det i Midt-Norge.

Symptomer på influensa er feber, muskelsmerter, hodepine, tørrhoste og dårlig allmenntilstand. Influensa varer oftest sju til ti dager.

 

Siste nytt



Jobb i Telemark (194)