- Kvinne ble voldtatt i Grenland
En 28 år gammel mann er pågrepet og siktet for å ha voldtatt en 32-årig kvinne i Grenland natt til lørdag.
Voldtekten skal ha skjedd i en bolig i Grenland natt til lørdag. En 28 år gammel mann ble pågrepet kort tid etter at overgrepet ble varslet til politiet.
Tatt etter kort tid
Fornærmede ble brakt til voldtektsmottaket på sykehuset i Skien, og ble skrevet ut lørdag formiddag
Hun og den siktede, en etnisk norsk mann, hadde kjennskap til hverandre fra før. Det skal ikke dreie seg om familiær relasjon mellom dem.
De skal ha vært alene i boligen da voldtekten skjedde.
28-åringen sitter i arrest. Han vil i løpet av søndag formiddag få oppnevnt en forsvarer. Han var lørdag kveld klokken 20 ikke avhørt. Det er ikke brakt på det rene hvordan han stiller seg til siktelsen. Mannen er siktet etter straffelovens paragraf 192, for voldtekt.
Flere skal avhøres
Politiet vil avhøre flere personer i forbindelse med voldtektsanmeldelsen.
– Det er flere personer vi ønsker å snakke med i forbindelse med saken, sier politiadvokat Kristin Bjelkemyr Østvang.















