TRYGG: Påfuglen som ble funnet ved Skien stasjon i går kveld, er nå fraktet til en stall på Vallemyrene. Roger Gullhaug fant fuglen og lover å ta godt vare på den inntil videre. - Jeg regner med at det er noen der ute som eier den. vedkommende kan bare ta kontakt med meg, så skal jeg sørge for at den kommer til rette, sier han.

Lokfører fant påfugl

En lokfører måtte dra hardt i bremsen i går kveld da han oppdaget en sjelden fugl på skinnegangen.

Annonse
Annonse

Uten at politiet vil ta på seg ornitologiske eksperthatter, dreier fuglefunnet seg trolig om en påfugl.

SJEKK BILDENE AV PÅFUGLEN!

- Det var personalet ved NSB som kontaktet oss og fortalte om at de hadde møtt en sjelden fugl 500 meter nord for Skien stasjon. Den skal være omtrent halvannen meter fra nebb til haletipp, så det dreier seg nok om en påfugl, sier operasjonsleder Vidar Aaltvedt og tar forbehold om at det kan også kan være en annen fugl.

- Om ikke annet er det en fugl som er noe uvanlig i våre trakter, sier han.

I en stall

- Hvor er fuglen nå?

- Noen fra NSB har tatt hånd om den, så akkurat nå er den på Skien stasjon tror jeg, sier Aaltvedt til Varden.no.

- Så om det er noen som savner en slik fugl, som definitivt ikke er noen burfugl, er det bare å ta kontakt med stasjonen, fortsetter han.

Siste opplysninger som Varden.no har fått fatt i, tyder på at påfuglen faktisk er en påfugl og at den nå befinner seg i en stall på Vallemyrene i Porsgrunn.

SJEKK BILDENE AV PÅFUGLEN!


(Arkivartikkel fra 05.05.2008)
 



Jobb i Telemark (191)