Skoleball på Mæla ungdomsskole FOTO: TORE ØYVIND MOEN
Se de 60 bildene fra skoleballet
Skoleball! Stilige dresser, flotte kjoler og glitrende spenning.
KLARE TIL DANS: Her er 9.-klassingene Therese Hansen, Linnea Bolstad, Sindre Danielsen, Joakim Tinholt, Knut Martin Sætre, Nils Ole Lensebakken, Even Starvik, Simen Andersen, Preben Tempelen og Mats Andersen. Begge Foto: Tore Øyvind Moen
SPRUDLENDE: Randi Dahlen, mor og frivillig hjelper, serverer Veronica Talnes Gundersen og Amalie Lund.
Nesten ingenting i livet er mer ladet av forventninger enn et skoleball. Skolehverdagen er for en enslig kveld blitt til fest, og jenter og gutter er blitt til veldig velkledde unge menn og kvinner.
Sjekk alle 60 bildene Varden har fra ballet
OK, unntak fra dresskoden finnes selvsagt på en skole som avspeiler byens mangfold. Ekte hip-hopere går ikke i dress eller lang kjole, ikke engang på ball.
Alle er med
På Mæla ungdomsskole har det vinterlige ballet vært tradisjon så lenge skolen har eksistert. Og gjett om det er populært! 260 elever var påmeldt til årets ball, og det er de aller fleste som går på skolen.
Elevene på Mæla er i alderen 13–16 år, altså midt i overgangen fra barn til voksen. Da er smaken av det voksne livet ekstra spennende.
Dans og kåringer
Først velkomstsprudlevann, alkoholfritt selvfølgelig. Så mat ved langbord med hvite duker, og ballmat for dagens unge vil si pizza. Og så selve kjennetegnet for et skikkelig ball, polonese.
Videre utover kvelden fortsatte det med taler og kåringer, med konsert med levende musikk. Og så diskotek, helt til det magiske øyeblikk da Askepott måtte ta sine sko og løpe.















