SPISSER ODD? Morten Fevang og Frode Johnsen kan begge bli Odds spissvåpen denne sesongen. Foto: Bjørn Borge
Den nye Odd-spissen?
Frode Johnsen kan få avlastning ved behov - av den alternative spissen Morten Fevang.
– Ja, det er absolutt en mulig løsning mot slutten av noen kamper. Foreløpig har jeg ikke planer om å starte med Morten på topp, sier Odd-trener Dag-Eilev Fagermo.
På papiret har Odd veteranen Johnsen (39 år på seriestartdagen mot Rosenborg 17. mars) og unge George White (mest tenkt som kantspiller) som spissalternativer.
Halvtimesspiss
Det kan bli i tynneste laget over en hel sesong.
– Det jeg ser som en mulighet, er å bruke Morten som spiss den siste halvtimen i enkelte kamper. Han er sterk i boksen, målfarlig og har rutine til å takle en slik rolle helt problemfritt, mener Fagermo.
Og Fevang (37) takker ja hvis sjansen byr seg.
– Jeg har vel forsøkt det meste opp gjennom årene. Mener han at jeg kan gjøre nytte for meg på topp, gir jeg selvsagt mitt beste.
Spiss i Odense
Den rutinerte midtbane- og forsvarsspilleren har litt erfaring fra spissrollen.
– Jeg spilte spiss i tre kamper for Odense. Som en nødløsning. Men jeg er uansett ikke skremt av tanken, selv om jeg sikkert ville måtte sette meg litt inn i bevegelsesmønster og andre slike spissting. Jeg ønsker først og fremst å spille mest mulig.
Rent fysisk vil ikke Fevangs nærvær i boksen endre stort fra å ha Johnsen der.
– Tenk hva vi kunne utrettet sammen. Tror vi skulle tatt for oss i duellene, sier veteranen med et smil.


















