GULL: Norge tok gullet under blandet stafett 4x6 km. Fra venstre: Marte Olsbu Røiseland, Tarje Bø, Tiril Eckhoff, Johannes Thingnes Bø. VM pågår hele helgen. Foto: Berit Roald, NTB Scanpix

Dette er sportssøndagen

Her er det som skjer i sportens verden, både i inn- og utland, søndag.

ALPINT: Verdenscup kvinner i Kranjska Gora, Slovenia (flyttet fra Maribor): Slalåm (6 av 9) 10.15/13.45. Europacup kvinner i Crans Montana, Sveits: Super-G.

BASKETBALL: BLNO, menn (16.00): Fyllingen – Nidaros Jets 15.00, Kongsberg Miners – Gimle, Tromsø Storm – Centrum Tigers, Bærum – Ammerud 18.00. Kvinner: Bærum – Ulriken Eagles 15.30, Ullern – Asker Aliens 16.00.

BRYTING: EM i Roma, Italia, 7. og siste dag: Fristil menn 61, 74, 86, 92 og 125 kg: Rekvalifisering fra 11.30, finaler fra 18.00.

FOTBALL: Landslagsturnering J16 i La Manga, Spania (2. runde): Norge – Costa Rica 18.00.

Treningskamper menn: Krasnodar (Russland) – Molde (i Marbella, Spania), Viking – Jerv 16.00.

Engelsk eliteserie menn (26. runde): Aston Villa – Tottenham 15.00, Arsenal – Newcastle 17.30.

SLIT: Arsenal og Matteo Guendouzi møter Newcastle hjemme. Her fra cupmøtet med Ezgjan Alioski og Leeds. Foto: AP/NTB Scanpix

Engelsk FA-cup kvinner, åttedelsfinaler (15.00): Chelsea – Liverpool 13.30, Arsenal – Lewes 14.00, Crystal Palace – Brighton, Leicester – Reading, Manchester C. – Ipswich, Sunderland – Birmingham.

Skotsk eliteserie (27. runde): Aberdeen – Celtic 13.00, Kilmarnock – Hibernian 17.30.

Tysk 1. Bundesliga menn (22. runde): Köln – Bayern München 15.30, Mainz – Schalke 18.00.

Tysk 2. Bundesliga (22. runde, 13.30): Darmstadt – Sandhausen, Erzgebirge Aue – Holstein Kiel, Karlsruhe – Osnabrück.

Artikkelen fortsetter under annonsen.

Tysk Bundesliga kvinner (14. runde, 14.00): Duisburg – Essen, Jena – Frankfurt, Leverkusen – Bayern München, Sand – Freiburg, Turbine Potsdam – Köln.

Italiensk serie A menn (24. runde, 15.00): Udinese – Hellas Verona 12.30, Juventus – Brescia, Sampdoria – Fiorentina, Sassuolo – Parma, Cagliari – Napoli 18.00, Lazio – Inter 20.45.

Italiensk serie A kvinner (15. runde): Tavagnacco – Milan 12.00, Juventus – Inter 12.30.

Fransk 1. divisjon menn (25. runde, 17.00): Lyon – Strasbourg 15.00, Brest – Saint-Étienne, Reims – Rennes, Lille – Marseille 21.00. Fransk cup kvinner, kvartfinale: Guingamp – Reims 14.30. Fransk 1. divisjon kvinner (utsatt kamp): Soyaux – Fleury 14.30.

Spansk 1. divisjon menn (24. runde): Sevilla – Espanyol 12.00, Leganés – Betis 14.00, Eibar – Real Sociedad 16.00, Athletic Bilbao – Osasuna 18.30, Real Madrid – Celta 21.00.

Spansk 1. divisjon kvinner (20. runde): Atlético Madrid – Levante 11.00, Athletic Bilbao – Real Sociedad 12.00, Tenerife – Madrid CFF 13.00, Barcelona – Huelva 16.00, Tacón – Valencia 17.00, Rayo Vallecano – Deportivo La Coruña 18.30.

Portugisisk 1. divisjon (21. runde, 16.00): Boavista – Belenenses, Marítimo – Paços Ferreira, Vitória Guimarães – Porto 18.30, Famalicão – Aves 21.00.

Nederlandsk æresdivisjon (23. runde, 16.45): Vitesse – Heerenveen 12.15, Ajax – Waalwijk 14.30, Sparta Rotterdam – Groningen 14.30, Willem II – Utrecht, Zwolle – Feyenoord.

Belgisk 1. divisjon (26. runde): Royal Antwerpen – Charleroi 14.30, Genk – Standard Liège 18.00, Zulte Waregem – Mouscron 20.00.

Gresk 1. divisjon (24. runde, 16.15): Panathinaikos – Panaitolikos 14.00, Volos – Asteras Tripolis, Xanthi – Lamia, Aris – AEK 18.30.

Artikkelen fortsetter under annonsen.

Tyrkisk eliteserie (22. runde): Alanyaspor – Gençlerbirligi 11.30, Trabzonspor – Sivasspor 14.00, Galatasaray – Malatyaspor 17.00.

Sveitsisk eliteserie (22. runde, 16.00): Lugano – Young Boys, Luzern – St. Gallen, Servette – Zürich.

Østerriksk eliteserie (19. runde, 14.30): St. Pölten – Admira Mödling, Sturm Graz – Mattersburg, Rapid Wien – Tirol 17.00.

Dansk superliga (21. runde, 14.00): Sønderjyske − Hobro 12.00, Nordsjælland − Horsens, Silkeborg − AaB, AGF − Randers 16.00, OB − Brøndby 18.00.

HOPP: Kontinentalcup menn i Iron Mountain, Michigan (HS133). Verdenscup menn (22 av 30), skiflyging i Bad Mitterndorf, Østerrike (HS235) 11.00.

HÅNDBALL: Mesterligaen menn, gruppespillet 12. runde (gruppe med norsk lag): Gruppe A: Aalborg (Danmark) – Celje (Slovenia) 16.50, Szeged (Ungarn) – Paris Saint-Germain (Frankrike) 17.00. Challenge Cup menn, åttedelsfinaler 2. kamp (med norske lag): Neva (Russland) – Halden 17.00 (24-23), Drammen – AEK (Hellas) 18.00 (31-33).

Eliteserien menn (17. runde, 18.00): Nærbø – Haslum 17.00, Fold-St. Hallvard – Bækkelaget, Runar Sandefjord – Follo. Eliteserien kvinner (18. runde, 18.00): Follo – Aker, Gjerpen – Byåsen, Oppsal – Sola, Vipers Kristiansand – Molde, Tertnes – Fredrikstad 19.00.

BYÅSEN: Kamilla Røed og Gjerpen spiller hjemme mot Byåsen søndag. Foto: Bjørn Borge

1. divisjon, menn: Fjellhammer – Falk Horten 16.00, Sandnes – Nøtterøy 18.00, Viking – Bodø 19.00. Kvinner (16.00): Volda – Flint Tønsberg 14.30, Førde – Charlottenlund, Ålgård – Rælingen, Fjellhammer – Skrim Kongsberg 18.15.

Tysk Bundesliga menn (23. og 25. runde, 16.00): Füchse Berlin – Magdeburg 14.05, Lemgo Lippe – Minden, Kiel – Stuttgart.

Sluttspill region sør cup: Skienshallen fra 10:00

Artikkelen fortsetter under annonsen.

INNEBANDY: Eliteserien, menn: Sarpsborg – Sandnes 12.00, Greåker – Harstad 14.00, Nor92 – Sveiva 17.00. Kvinner: Tunet – Gjelleråsen 13.00.

ISHOCKEY: Eliteserien menn (39. runde): Narvik – Stjernen 14.00, Manglerud Star – Frisk Asker 16.30, Lillehammer – Grüner 17.00. 1. divisjon menn: Furuset – Nidaros 12.00, Haugesund – Ringerike 14.00.

National Hockey League (NHL), grunnserien: Montréal Canadiens – Dallas Stars 01.00 (søndag), Ottawa Senators – Toronto Maple Leafs 01.00, Colorado Avalanche – Los Angeles Kings 02.00 (utendørs i Colorado Springs), Arizona Coyotes – Washington Capitals 04.00, Calgary Flames – Chicago Blackhawks 04.00, Vegas Golden Knights – New York Islanders 04.30.

2. divisjon (11:00): Skien - Stavanger

HJEMME: Skien Ishockeyklubb kjemper om kvalifisering til 1. divisjon og spiller to kamper hjemme mot Stavanger i helgen. Foto: Bjørn Borge

LANGRENN: Verdenscup i Östersund, Sverige (2. etappe i Ski Tour), jaktstart: 15 km klassisk menn 14.00, 10 km klassisk kvinner 16.00.

RALLY: Rally Sverige (snø) i Karlstad (VM-runde 2 av 13): 4. og siste dag (fartsprøve 10-11): SS17 Likenäs 10.08, SS18 Likenäs (power stage) 12.18.

SKIORIENTERING: NM stafetter i Vang.

SKISKYTING: VM i Anterselva, Italia, jaktstart: 10 km kvinner 13.00, 12,5 km menn 15.15. IBU-cupen i Val Martello, Italia, jaktstart: 12,5 km menn 10.30, 10 km kvinner 12.30.

SKØYTER: VM enkeltdistanser i Salt Lake City, Utah, 4. og siste dag: 1500 m kvinner 20.30 og menn 21.25 (Sverre Lunde Pedersen, Allan Dahl Johansson og Sindre Henriksen), fellesstart kvinner 22.21 og menn 22.43.

SNOWBOARD: Verdenscup i Calgary, Canada: Slopestyle kvinner og menn, finaler 21.00. Verdenscup i Calgary, Canada: Halfpipe kvinner og menn, finaler 02.00 (søndag).

SYKLING: Etapperittet Tour of Colombia med norsk lag (Uno-X), 6. og siste etappe 182,6 km Zipaquira – El Once.

TELEMARK: Verdenscup i Bad Hindelang/Oberjoch, Tyskland: Parallellsprint kvinner og menn. Kvalifisering 09.30, utslagsrunder fra 12.00.

VOLLEYBALL: Eliteserien, menn: Koll – Førde 14.30. Kvinner: Koll – Førde 12.00.

TRAV: Harstad 12.35: V5 og DD. Biri 18.15: V65, DD og V5