NOMINERT: Hedda Hynne er nominert til pris. Foto: NTB scanpix

Nå kan du stemme Hedda til topps

Hedda Hynne er nominert til prisen som årets kvinnelige friidrettsutøver i Norge.

Den årlige friidrettsgallaen blir ikke gjennomført i 2020, av smittevernhensyn, og friidrettsforbundet lar folket stemme fram vinnere i sju kategorier via denne linken.

Les også
Odd vil beholde Vladimir Rodic

Hynne er nominert i selskap med Amalie Iuel, IK Tjalve, Karoline Bjerkeli Grøvdal, IK Tjalve, Line Kloster, SK Vidar og Therese Falk, Romerike Ultraløperklubb.

Eventyrlig sesong

For telemarkingen ble 2020 en eventyrlig sesong:

Satte norsk rekord på 800 meter i Italia 8. september, med 1.59,15.

Forbedret sin egen norgesrekord til 1.58,10 i Sveits en uke senere.

Les også
Hva skjer med Odd når gylne sjanser byr seg? Dette er tre poeng fra kampen

Norsk rekord på 600 meter i slutten av september: 1.26,90.

Norsk mester på 800 meter i Bergen, der hun løp forsøksheatet, totalt alene i front, på 2.01,08 (ny mesterskapsrekord).

På daværende tidspunkt var 1.58,10 verdens raskeste 800-meter i kvinneklassen denne sesongen.

Øvrige nominerte

Disse er nominert i de øvrige klassene:

Årets Mannlige Utøver: Filip Ingebrigtsen, Sandnes IL, Karsten Warholm, Dimna IL, Jakob Ingebrigtsen, Sandnes IL, Sondre Nordstad Moen, SK Vidar, Vladimir Vukicevic, SK Vidar.

Artikkelen fortsetter under annonsen.

Årets Parautøver: Ida-Louise Øverland, IK Hind, Ida Nesse, IL Tyrving, Salum Kashafali, IL Norna Salhus, Vegard Sverd, IL Norna Salhus.

Årets Kvinnelige Junioutøver: Andrea Rooth, Lambertseter IF, Elisabeth Thon Rosvold, Asker SK friidrett, Henriette Jæger, Aremark IF, Ingeborg Østgård, FIK Ren-Eng, Mia Guldteig Lien, Ranheim IL.

Les også
Fotballklubb tar grep - stopper all trening i to uker

Årets Mannlige Juniorutøver: Markus Rooth, IK Tjalve, Moa Abounnachat Bollerød, Sem IF, Pål Haugen Lillefosse, Fana IL, Sander Aae Skotheim, IK Tjalve, Steffen Melheim, Olden IL.

Årets Para Juniorutøver: Anisa Abdulle, Moelven IL, Nikkolaj Gulbrandsen, Kristiansands IF, Skjalg Kongssund, Moelven IL.

Årets Gjennombrudd: Bjørnar Sandnes Lillefosse, IL Gular, Kasper Sagen, Bækkelagets SK, Linn Oppegaard, Moss IL, Magnus Tuv Myhre, Brandbu IF,Nora Kollerød Wold, Fredrikstad IF.